Звіт проведення Тижня правознавства

Одним із завдань сучасної  шкільної правової освіти є вміння орієнтуватись у величезному потоці інформації. У школі щорічно проводиться тиждень права, який вклдючає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.

Всеукраїнський тиждень права розпочався відкриттям загальношкільної лінійки, на якій школярі були ознайомлені з планом проведення Тижня правознавства. У цей  же день учні переглянули науково-популярний фільм "Конвенція ООН про права дитини".

В рамках проведення Тижня всі заплановані заходи були  спрямовані на забезпечення  захисту прав  дитини, дотримання національних та загальнолюдських морально-етичних принципів, традицій.  Представниками учнівського центру самоврядування "Преси та інформації" оновлено стенд "На захисті прав дитини". Учнями 5-го класу (кл.кер.- Овчаренко І.В.) випущено правовий бюлетень "Я - дитина. Я маю право". Для учнів 1-4 класів вихователями ГПД було проведено гру- мандрівку "Малечі про серйозні речі". Для учнів 5-9 класів класними керівниками організовано виховні години, бесіди, години спілкування на правову тематику: "Права, обов`язки, правила поведінки" (5кл. , кер. - Овчаренко І.В.); "Знай  права, виконуй обов`язки" (6кл. , кер. - Капустян С.А.); "Не мовчи, і тобі допоможуть" (7кл., кер.- Гришун С.В.); "Підліток і кримінал" (8кл., кер.- Малій О.С.); "Злочин і кара" (9кл., кер. - Стародубцева А.О.).

Не маючи  достатнього життєвого  досвіду, підлітки іноді опиняються на межі скоєння злочину, і тоді врятувати людину від фатальної помилки може тільки знання законів.

Шкільним бібліотекарем  Ковальчук І.Й.  оформлена  книжкова  виставка  до Всесвітнього дня прав людини.

Цікавою та змістовної для школярів була зустріч з начальником сектору реагування патрульної поліції Солод Н.В. та спеціалістом Служби у справах дітей Пилипенко І.П., які ознайомили учнів з основними питаннями законодавства щодо підлітків і молоді, з найбільш поширеними прикладами правопорушень серед молоді з метою їх попередження. Учні усвідомили, щоб уміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обовязки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони. Наталя Валентинівна та Ірина Петрівна також завітали до першокласників та другокласників, провівши з ними бесіду "Безпека на дорозі", а також подарували дітлахам наліпки на портфелі.

Протягом тижня діти мали можливість проявити свої творчі здобності, приймаючи участь у виставці малюнків та плакатів "Права дітей у малюнках". серед учасників заходи хотілося б відмітити здобувачів освіти 6 класу : Гришун Владіславу, Кальченка Михайла, Якубіну Юлію, Кругляк Ангеліну, Павличек Уляну, Кияна Олександра., 7 класу : Мертьохіну Лілію, Єрмакову Валерію., 9 класу : Лебедєву Надію та Кириченко Вероніку.

Тиждень не пройшов непоміченим, заходи, які були проведені, знайшли відгук у серцях і свідомості дітей.

Фотозвіт.