Тиждень української мови та літератури 2018/2019

Мово! Пресвята Богородице мого народу! З чорнозему, рясту, любистку, м'яти, євшан-зілля, з роси, з дніпровської води, від зорі і місяця народжена!

Мово! Мудра Берегине, що не давала погаснути зеленому вогнищу роду нашого і тримала народ на небесному олімпі волелюбності, слави і гордого духу.

Мово! Велична молитво наша у своїй нероздільній трійці, що єси Ти і Бог – Любов, і Бог-Віра, і Бог-Надія. То ж стояла Ти на чатах коло вівтаря нашого національного храму й не впускала туди злого духа виродження, злого духа скверноти, злого духа ганьби! І висвячувала душі козацького роду спасенними молитвами й небесним вогнем очищення, святими водами Божого річища, щоб не змалів і не перевівся народ той. І множила край веселий, святоруський і люд хрещений талантами, невмирущим вогнем пісень і наповнювала душі Божим сяйвом золотисто-небесним, бо то кольори духовності і Божого знамення.

У листопаді під цим гаслом пройшов тиждень української мови та літератури.

Розпочався Тиждень флешмобом " Вивчаємо українську, говоримо українською, шануємо українську!" Дівчатка у вишиванках із книгами  промовили  цікаві факти про українську мову. Вчителі - філологи прочитали Молитву К. Мотрич "До мови".

Урочисто виконали пісню " Мова єднання". Цього ж дня Лебедєва Надія брала участь у ІІ ( районному ) етапі Міжнародного конкурсу імені Шевченка, де посіла ІІІ місце.

Наступного дня учні 7,8 класу писали диктант єдності " Рідна земля".

Для учнів 2 - 4 класів був проведений квест "Подорож країною Мовознавства".   У середу для учнів 5,6 класу Овчаренко Л.М. провела  мовознавчий КВК. Учасники двох команд "Українська мова" та "Український фейєрверк" показали свої знання з мови. Переможцем  стала команда  "Український  фейєрверк".  У четвер учні  5-9 класів    стали учасниками бліц-конкурсу "Найрозумніший" , який підготувала Гришун С.В.. Найактивнішими учасниками були 6-8 класи.   П'ятнадцятого  листопада школярі із задоволення шукали   "духовний скарб".Адже саме цього дня  учні стали учасниками квесту "Знайти духовний скарб". Цей захід підготувала і провела Ковальчук І.Й.. Захоплюючі  враження отримали  школярі  під час відвідування виставки поробок та інсталяцій до творів українських поетів та письменників, яку підготували   учні 1-4 класів під керівництвом Гришун І.І., Кальченко І.В., Макаренко Д.М., Кальченко Ю.В..  Приємним сюрпризом для  всіх учнів школи стало свято "Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і дзвенить", яке також підготували   вихованці початкової школи.

Фінальним акордом Тижня рідної мови став конкурс інсценізацій української народної пісні. Під час підготовки  цього дійства  учні та їхні художні керівники уміло поєднали Талант і Творчість, натхнення і любов до української пісні.Глядачі  щиро  аплодували, підспівували, фотографували аматорів шкільної сцени.Журі конкурсу визначило такі номінації:

"Театральність" - 5 кл. ( "Грицю, Грицю, до роботи", кер. Овчаренко І.В.);

"Мелодійність" - 6 кл. ("Несе Галя воду", кер.Овчаренко Л.М.);

" Творчість" - 7 кл.  ("Ой під вишнею, під черешнею", кер. Гришун С.В.);

"Артистичність" - 8 кл. ("Ти ж мене підманула", кер. Ковальчук І.Й.);

"Оригінальність" - 9 кл. ("Ой на горі два дубки", кер. Стародубцева А.О.)

Щиро дякуємо активним учасникам Тижня рідної мови!

фотозвіт     відеозвіт