Консультації для батьків

Важливо для батьків

Шановні батьки!

Ми разом з Вами зацікавлені в тому, щоб відвідування дитиною дитячого садка було комфортним і корисним. Тому просимо Вас дотримуватися наступних правил:

1. Запізнення - завжди стрес для дорослих і дітей. Будь ласка, приходьте вчасно!

2. Проводжайте дитину до групи та передавайте особисто в руки педагогам. Ідучи додому, обов'язково повідомте про це вихователя.

3. Якщо у вашої дитини поганий настрій, обговоріть її стан з педагогом.

4. При вході, будь ласка, чистіть взуття та зачиняйте за собою вхідні двері.

Крім того ми просимо Вас:

1. Допоможіть своїй дитині вранці роздягнутися, акуратно скласти речі в шафку.

2. Прослідкуйте, щоб дитина завжди була чистою, акуратно та по сезону одягненою.

3. Прослідкуйте, щоб у дитини були чисті та коротко підстрижені нігті.

4. Дайте дитині з собою носовичок.

5. У шафці дитини повинний бути завжди запасний одяг для групи. Восени та навесні просимо приносити запасний верхній одяг і взуття для прогулянок.

6. Щоб запобігри втраті або обміну речей позначте білизну, одяг і взуття ваших дітей.

7. Прослідкуйте, щоб в кишенях дитини не було гострих, ріжучих предметів.

8. Не давайте дитині з собою жувальну гумку, солодощі тощо.

9. Пам'ятайте, іграшка дитини - іграшка для всіх. Вона може зламатися.

10. Якщо ваша дитини занедужала, просимо Вас  до 8.00 повідомити про це вихователів.

11. При винекненні у дитини симптомів отруєння(блювання, пронос) або симптомів ГРВІ (кашель, температура, нежить) звертатися на прийом до дільничного фельдшера, в дитячий садок дитина не приймається.

12. Після хвороби дитина приймається в дошкільний заклад при наявності медичної довідки.

13. У нашому садочку обов'язковими є всі батьківські збори. Якщо з поважної причини ви не зможете прийти, попередьте педагогів заздалегіть.

14. Всі виникаючі питання ви зможете обговорити з педагогами до 8.00 та після 15.00.

Дякуємо за те, що розумієте нас.

06 лютого День безпечного інтернету

06 лютого відзначається День безпечного інтернету. Інтернет-залежність хоч і не є досить глобальною проблемою для дітей дошкільного віку, але саме з такого віку діти починають знайомитися з цією глобальною мережею. І саме тому ми – вихователі та ви - БАТЬКИ повинні приділити цьому свою увагу.

Безпечне використання Інтернету дітьми дошкільного віку

Гарні звички у дітей виробляються вже під час перших відвідуваннь Інтернету. А оскільки діти дошкільного віку намагаються дотримуватись встановлених батьками правил, то це не лише впливає на їх виховання, а й сприяє розвитку користувацьких навичок.
Діти віком до 7 років не завжди можуть розуміти розміщену в Інтернеті інформацію, зокрема відрізняти корисну інформацію від некорисної, наприклад, фактичний вміст від реклами. Батьки повинні допомагати своїм дітям знаходити підходящий матеріал. Діти часто не бачать різниці між використанням Інтернету або ігор та створенням малюнків на комп'ютері.
Батькам потрібно встановити правила використання комп'ютера дітьми віком до 7 років.
Час, проведений за комп'ютером, має бути обмеженим, щоб не шкодити здоров’ю.
Комп'ютер має стояти у кімнаті, якою користуються всі члени сім’ї, наприклад у вітальні. Бажано, щоб біля дошкільнят під час використання ними Інтернету знаходився хтось із дорослих.
Доступ дітей дошкільного віку до Інтернету повинен бути обмеженим знайомими сайтами, що заздалегідь визначені батьками. Більш досвідчені діти можуть шукати знайомі сайти за допомогою меню «Вибране» у веб-браузері.
Найбезпечнішим рішенням є створення для дитини персонального операційного середовища, де доступ до Інтернету обмежено лише визначеними сайтами.

Правила для батьків

1. Розмістіть комп’ютер у кімнаті, яку використовують усі члени родини.
  1. Використовуйте будильник для обмеження часу, якій дитина проводить в Інтернеті.
  1. Використовуйте технічні засоби захисту: функції батьківського контролю в операційній системі, антивірус та спам-фільтр.
  1. Створіть «Сімейні інтернет-правила», що містять правила онлайн-безпеки для дітей.

2. Проводьте більше часу із дитиною. Всіляко заохочуйте обговорення тем, пов’язаних з Інтернетом.
  3. Навчайте дітей критично ставитися до інформації в Інтернеті і не повідомляти конфіденційні дані он-лайн.
  4. Повідомте дитині, що практично кожен може створити свій сайт, і при цьому ніхто не може проконтролювати достовірність інформації, розташованої на такому сайті.

Internet може бути прекрасним місцем для навчання дітей, їхніх розваг, спілкування з друзями або просто місцем, де вони можуть розслабитися чи досліджувати щось. Але так само, як і в реальному світі, Всесвітня павутина може бути небезпечною для дітей. Перш ніж ви дозволите своїй дитині виходити в онлайн без вашого нагляду, переконайтеся, що ви встановили набір правил, дотримуватися яких ви усі погоджуєтесь.